У застосунку «Дія» відновили послугу «Пакунок школяра». Родини, які цьогоріч готують дітей до першого класу, можуть оформити одноразову державну виплату в розмірі 5 тисяч гривень. Ці кошти призначені для придбання необхідних речей: канцтоварів, книжок, шкільного приладдя, одягу та взуття.
Хто має право подати заяву:
-
батьки першокласника або першокласниці;
-
усиновлювачі;
-
офіційні законні представники дитини, які є громадянами України.
Зверніть увагу: для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, заяву подає законний представник особисто через сервісний центр Пенсійного фонду України. Оформити послугу можна в найближчому відділенні ПФУ незалежно від місця реєстрації.
Порядок оформлення через «Дію»:
-
Авторизуйтеся у застосунку «Дія».
-
Перейдіть у розділ «Допомога від держави».
-
Оберіть послугу «Пакунок школяра».
Важлива умова щодо зарахування коштів Державна виплата надходить виключно на спеціальний рахунок Дія.Картки — «Турбота для дитини». Рахунок необхідно оформити заздалегідь.
Алгоритм відкриття рахунку «Турбота для дитини»:
-
Увійдіть у застосунок банку-партнера (ПриватБанк, monobank, Абанк, Банк Кредит Дніпро або Sense Bank).
-
Відкрийте Дія.Картку, якщо не мали її раніше.
-
У розділі відкриття рахунків оформіть спеціальний рахунок «Турбота для дитини».
Цей рахунок є універсальним і використовується також для отримання виплат за програмами «єЯсла», «Пакунок малюка» та допомоги на дитину до одного року.
Коли допомогу не призначать:
-
дитина не зарахована до першого класу, залишається на повторне навчання або не починає навчатися цього року;
-
заяву не подали до 1 листопада;
-
Пенсійний фонд України або Міністерство фінансів України не підтвердили право на виплату за результатами верифікації;
-
виплату на цю дитину вже оформив інший з батьків чи законний представник;
-
заявника позбавлено батьківських прав;
-
дитина перебуває за кордоном, на тимчасово окупованій території або в зоні активних бойових дій (без визначеної дати деокупації);
-
заявник проживає на тимчасово окупованій території та не має статусу внутрішньо переміщеної особи.
