back

Куди потрібно звернутися за допомогою, щодо можливості безкоштовного отримання належних послуг для осіб, постраждалих від насильства?

  • ГАРЯЧІ ЛІНІЇ ДЛЯ ПОСТРАЖДАЛИХ ВІД ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА

Урядовий контактний центр – 1547 (з мобільного або стаціонарного)

Інформаційна консультація, психологічна підтримка, реєстрація відповідного звернення до державних органів. Цілодобово і безкоштовно.

Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства – 116 123 (з мобільного) або 0 800 500 335 (зі стаціонарного)

Цілодобово, безкоштовно, анонімно. Інформаційна, соціально-психологічна та юридична підтримка.

  • МЕДИЧНІ УСТАНОВИ

Якщо ви зазнали фізичного чи сексуального насильства, зверніться до лікаря для отримання медичної допомоги та документування у медичній картці ознак того, що з вами сталося. Надалі це допоможе притягнути кривдника до відповідальності, якщо ви звернетеся до правоохоронних органів.

КНП «Менська міська лікарня» Менської міської ради

м. Мена

вул Шевченка, 61

тел. (04644) 2-14-51

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги»

Менської міської ради

 

м. Мена

вул. Шевченка, буд. 76

тел. (04644) 3-34-50

  • Комунальна установа «МЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ»

У центрі соціальних служб ви зможете отримати необхідні юридичні, психологічні, соціальні послуги та консультації.

КУ «Менський міський центр соціальних служб»

Менської міської ради

 

м. Мена

вул Семашка, 8

тел. (04644) 3-10-07, 2-11-33

  • СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ

Якщо у вашій сім’ї є діти, вони так само або страждають від насильства, або є його свідками. Відповідна служба втрутиться у ситуацію та захистить права дітей.

Служба у справах дітей

Менської міської ради

м. Мена

вул. Героїв АТО, 6

каб. 39

  • ПРАВООХОРОННІ ОРГАНИ (ПОЛІЦІЯ)

Ви можете викликати поліцію за телефоном 102 або звернутися особисто до відділку та написати заяву. Правоохоронці можуть, зокрема, винести кривднику терміновий заборонний припис, надати пораду щодо подальших дій та наявних надавачів послуг, а також скерувати вас (разом із дітьми) до убезпеченого притулку для постраждалих осіб.

Відділення поліції №1

Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області

м. Мена

вул. Героїв АТО, 8

тел.(04644) 2-15-63, 2-15-60, 102

  • ЦЕНТР БЕЗОПЛАТНОЇ ВТОРИННОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

Особи, постраждалі від домашнього насильства, мають право отримати послуги адвоката безкоштовно.

Менський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

м. Мена

вул.Сергія Титаренка, 6а

тел.(04644) 3-30-01

 

 

 

 

Що робити, якщо ви стали жертвою домашнього насильства: АЛГОРИТМ ДІЙ.

  1. Якщо ви постраждали від домашнього насильства, зверніться до поліції. Це можна зробити, зателефонувавши за номером 102 або особисто подавши письмову заяву до управління поліції:

  • У разі приїзду патрульної поліції ви можете просити про те, аби вони винесли терміновий заборонний припис на підставі оцінки ризиків (припис виноситься до 10 діб);

  • Також у разі фізичного чи сексуального насильства вам варто звернутися до поліції та отримати направлення на проходження судово-медичної експертизи (СМЕ). СМЕ важливо пройти для того, аби встановити ступінь тяжкості побоїв, що, в свою чергу, вплине на притягнення кривдника до відповідальності (адміністративної чи кримінальної);

  • Варто звертатися до поліції щоразу, коли стається випадок насильства. Пам’ятайте, що кримінальна відповідальність за домашнє насильство настає тоді, коли доведена його систематичність (систематичність, згідно з законодавством України, це три та більше офіційних звернень постраждалої (го) щодо випадків домашнього насильства);

2. Якщо ви постраждали від фізичного або сексуального насильства (зґвалтування), не зволікайте і зверніться до медичної установи за місцем проживання. Швидку медичну допомогу можна викликати за номером 103.

3. Зателефонуйте на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації за безкоштовним номером 116123. Тут ви зможете отримати психологічну та правову консультацію, а також інформацію щодо структур, куди ви можете звернутися по допомогу. 

4. Розкажіть про ситуацію тим, кому ви довіряєте (родичі, друзі, близькі люди, сусіди).

5. Знайдіть місце, куди б ви змогли піти у разі небезпеки. Такими місцями можуть бути оселі ваших близьких або притулки для постраждалих від домашнього насильства чи кризові кімнати.

6. У надійному та завжди доступному для вас місці заховайте певну суму грошей, важливі номери телефонів, паспорт та інші необхідні документи (медичні довідки, документи на дітей тощо). При необхідності майте з собою запасний одяг, ліки.

7. Не соромтеся попередити сусідів про можливу небезпеку. Якщо вони почують прохання про допомогу, крики, звуки ударів, нехай одразу викликають поліцію за номером 102. 

8. Якщо ви постраждали від домашнього насильства, можете звернутися по правову допомогу до центрів безоплатної правової допомоги. Такі центри можуть надати вам безкоштовного адвоката для представлення ваших інтересів у суді. Також дані адвокати можуть допомогти отримати обмежувальний припис стосовно кривдника в судовому порядку.

9. Якщо у вашій сім’ї є дитина, яка теж страждає від насильства або є свідком насильства, зверніться до Служби у справах дітей. Служба у справах дітей зможе втрутитися у ситуацію та захистити права дитини та ваші безпосередньо.

10. Зверніться по допомогу до КУ «Менський міський центр соціальних служб». Ця структура зможе надати вам правові, психологічні та соціальні послуги, а також посприяти в отриманні тимчасового житла.

11. Ви маєте право звернутися до громадських організацій, які працюють із постраждалими від домашнього насильства. Такі організації зможуть надати вам психпсихологічні та правові консультації. На базі деяких громадських організацій є притулки для постраждалих від домашнього насильства

Що робити, якщо ви стали свідком домашнього насильства

Якщо ви чуєте у сусідів крики, звуки боротьби, дитячий плач — це може свідчити, що там відбувається домашнє насильство.

Не ігноруйте такі ситуації — ваша допомога може врятувати життя постраждалій(ому).

Спробуйте подзвонити у двері з будь-яким приводом (щось спитати чи попросити), щоб пересвідчитися, чи все гаразд, і оцінити обставини.

Якщо ви хвилюєтесь за власну безпеку або ваші підозри підтвердились — телефонуйте до поліції за номером 102 та просіть, щоб приїхав патруль чи спеціальна мобільна група з протидії домашньому насильству.

Якщо ви є членом родини, у якій вчиняється домашнє насильство, і вам стало відомо про таку ситуацію, ви також можете звернутися до поліції.

Якщо ви знаєте, що діти систематично стають свідками домашнього насильства у їхній родині або постраждали від нього, повідомте про це службу у справах дітей або зверніться на Національну дитячу гарячу лінію 0 800 500 225 чи на Національну гарячу лінію з протидії домашньому насильству 116 123 чи 0 800 500 335.

Якщо ви стали свідком домашнього насильства — знайдіть можливість допомогти:

  • не будьте байдужими та не засуджуйте постраждалих — у насильстві винний лише кривдник;

  • розкажіть про необхідність звернутися до поліції;

  • поділіться інформацією про притулки для постраждалих від домашнього насильства та ресурси, де можна отримати допомогу;

  • порадьте звернутися до системи безоплатної правничої допомоги за номером 0 800 213 103.

 

Як може система БПД допомогти постраждалим від домашнього насильства

  1. Юристи проконсультують щодо ваших прав та як притягнути кривдника до відповідальності;

  2. Фахівці роз'яснять, які докази потрібні і як їх зібрати;

  3. Допоможуть подати заяву до суду про видачу обмежувального припису;

  4. Безоплатно надати послуги адвоката чи юриста для супроводу у суді.

 

Детальніше: https://legalaid.gov.ua/kliyentam/yak-otrymaty-bpd/ 

 

 
 
 
 
12 травня 2023
back