Днями у Менській територіальній громаді відбулося чергове обговорення Комплексного плану просторового розвитку. До створення цього стратегічного документа долучилися жителі Данилівки та Садового. Місцеві мешканці разом із фахівцями Менської міської ради обговорили основні завдання й внесли свої пропозиції, які допоможуть сформувати план розвитку територій громади.
Комплексний план просторового розвитку — це не лише стратегічний, а й безстроковий документ, який стане ключем до майбутнього громади. Його розробляють один раз, але користуватимуться ним і нинішні мешканці, і наступні покоління — діти, онуки, правнуки.
Навіщо потрібен Комплексний план?
З 1 січня 2025 року кожна громада в Україні зобов’язана мати Комплексний план просторового розвитку. Його відсутність створює низку проблем:
- Неможливо буде відвести земельну ділянку під школу, садочок чи житло;
- Складно залучити інвесторів, які хочуть бачити чіткі правила землекористування;
- Обмежуються права громадян, наприклад, змінювати цільове призначення своїх земельних ділянок.
Переваги Комплексного плану
Цей документ відкриває нові можливості для розвитку громади:
- Без хаосу розвивати громаду, бо є можливість грамотно спроектувати баланс між житловими, промисловими та рекреаційними зонами;
- Простіше залучати інвесторів, бо зони територій зрозумілі й прозорі;
- Легше зберігати екологію, бо враховані природоохоронні території;
- Економити час і кошти жителів, спрощуючи оформлення земельних документів;
- Долучати мешканців до формування майбутнього громади.
Гарантія якісних змін
Комплексний план — це не просто нова законодавча вимога, а фундамент для розвитку громади. Він гарантує прозорість, порядок і баланс інтересів усіх мешканців.
Формування цього документа — спільне завдання влади та громади. Приклад жителів Данилівського і Садівського старостинських округів показує, як важливо долучатися до такого процесу. Спільними зусиллями можна створити міцний фундамент для розвитку громади.
Тож долучайтеся до формування завдання до Комплексного плану розвитку території разом, як це зробили жителі Данилівського і Садівського старостинських округів! Заповніть форму за посиланням нижче або зверніться у старостат.
Реалізація проєкту стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International.



