back

Наскільки безпечна вода в річці Мена?

Фахівці Менського відділення Корюківського Мрв ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» відповідно до Плану моніторингових досліджень на 2024 рік продовжують здійснювати постійний моніторинг якості води поверхневих водойм на вібріофлору ( р. Мена).

02.09.2024р був відібраний зразок води і доставлений до лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України».

06.09.2024 року у відібраному зразку з річки Мена за результатами проведених досліджень було виділено Pseudomonas.

Псевдомонади – убіквітарні (всюдисущі) мікроорганізми, які широко поширені в навколишньому середовищі, наприклад, у воді, грунті. Ці мікроорганізми належать до класу гаммапротеїнбактерія, рід має назву Pseudomonas, вид типовий представник aeruginosa. Для людини синьогнійна паличка вважається умовно патогенної, так як не у всіх випадках при її попаданні в організм розвивається захворювання.

В залежності від погодних умов, стану забруднення поверхневих вод якість води у водоймах постійно змінюється. Тому слід пам’ятати про захворювання, котрі можуть передаватись через воду відкритих водойм, зокрема: холера і дизентерія, кишкові інфекції, що спричиняють розлади травлення, шкірні захворювання, лістеріоз, лептоспіроз, гельмінтози (глисти), тощо.

Для безпечного відпочинку на пляжах Менське відділення Корюківського Мрв ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» рекомендує:

- утримуватися від купання там, де вода не відповідає гігієнічним нормам;

- відпочивати у спеціально відведених та облаштованих місцях;

- не використовувати воду відкритих водойм для миття рук, овочів, фруктів, посуду, дитячих іграшок тощо, не ковтати воду при купанні та слідкувати, щоб це не робили діти;

- на відпочинку біля водойми мати достатній запас питної води гарантованої якості;

- дотримуватись правил особистої гігієни, насамперед — мити руки перед вживанням їжі, після відвідування туалету, використовувати антисептики для рук;

- у разі погіршення здоров’я негайно звертатися до лікаря.

16 вересня 2024
back