back

Працівники Менського ЦНАПу навчалися в Києві

28–29 серпня в Києві відбувся дводенний тренінг для співробітників Центрів надання адміністративних послуг громад-учасників пілотної фази проєкту «Місця для самообслуговування в ЦНАП». Від Менського ЦНАПу навчалися начальник відділу ЦНАП Валерій РАЧКОВ та адміністратори Олена СТАРОВОЙТ і Світлана ЩЕРБИНА.

14 експертів з Мінцифри та українсько-швейцарської Програми EGAP за два дні навчили ефективно комунікувати з клієнтами та просувати цифрові послуги.  Усього в навчанні взяли участь 22 керівники та адміністратори Центрів надання адміністративних послуг із громад-учасників пілотного етапу проєкту «Місця для самообслуговування в ЦНАП».

Учасники тренінгу дізналися про перспективи розвитку ЦНАП в Україні та роль адміністратора як цифрового ментора. А також попрактикувалися в роботі електронних послуг на порталі й у застосунку Дія. Тепер вони ще швидше та ефективніше допомагатимуть відвідувачам користуватися сервісами.

«Ми починаємо якісне напрацювання місць для самообслуговування в офісах ЦНАП. Навчаючи адміністраторів правильно консультувати з питань отримання цифрового підпису, користування порталом та застосунком Дія, ми зможемо поширити ці знання серед мешканців громад. Дякуємо партнерам за підтримку пілотних громад, які першими набули крутого досвіду та продовжать ним ділитися з колегами», — зазначила Марина Бобраніцька, керівниця управління системного розвитку надання адміністративних послуг Міністерства цифрової трансформації України.

Учасники дізналися про перспективи цифрового майбутнього ЦНАПів і попрактикувалися в роботі е-послуг на порталі та в застосунку Дія. Тепер вони зможуть допомогти відвідувачам користуватися електронними сервісами на місцях самообслуговування в ЦНАП. 

«Адміністратори ЦНАП є невід’ємною частиною користувачів порталу Дія. Вони надають державні сервіси громадянам на порталі. А завдяки якісним консультаціям і підтримці мешканців збільшують кількість онлайн-користувачів», — додала Валерія Ткач, заступниця директора департаменту розвитку е-послуг Міністерства цифрової трансформації.

Зокрема, адміністратори навчилися надавати послуги у сферах бізнесу, нерухомості, реєстрації актів цивільного стану, соціального характеру, будівництва, послуг з реєстрації місця проживання, для водіїв, а також як допомогти клієнтам оформити та користуватися Дія.Підписом і шерингом документів.

«Ми визначили пріоритети та плани нормативного реінжинірингу, за результатом якого адміністратори ЦНАП зможуть в подальшому швидше та якісніше надавати адміністративні послуги громадянам», — зазначила Зоряна Стецюк, директорка директорату реінжинірингу публічних послуг Міністерства цифрової трансформації України.

Практичну частину тренінгів провели Ірина Заболотна, Олексій Вовк, Тетяна Воронцова, Олександр Сердюков, Ігор Станіславов, Ганна Кінаш, Валерія Дідич, Степан Слуцький, Михайло Кривенко, Анастасія Ющенко.  

«Глобально наша мета — якісна підтримка цифровізації на національному рівні. Якщо уряд упроваджує е-послугу, то наша з вами задача — надати максимальну підтримку, щоб цією послугою користувались. Тому що послуга онлайн — це набагато швидше, комфортніше та без навантаження на адміністраторів ЦНАП», — зазначив Сергій Гунько, координатор цифровізації регіонів Програми EGAP. 

Навчання фахівців Менського відділу ЦНАП на тренінгу стало можливим за підтримки Програми ЕGАР, що виконується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією.

30 серпня 2024
back