back

Для громад можуть спростити закупівлі. Що це дасть Чернігівщині

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт, що має на меті спрощення закупівель для громад

Проєкт Закону №7624 передбачає:

►  для загальної процедури закупівель підвищення
порогу для товарів/послуг з 200 тис. грн до 500 тис. грн, для робіт  – з 1,5 млн грн до 3 млн грн;

►  для спрощених закупівель підвищення порогу з 50 тис. до 200 тис.;

►  щорічний перегляд вартості закупівель.

Ще у 2015 році у Законі «Про здійснення державних закупівель» була норма у статті 2. Вона передбачала, що вартісні межі длязакупівель будуть переглядатися щороку з урахуванням індексу інфляції. Але цю норму прибрали у 2016 році, розповідає Микола Силенко, виконавчий
директор Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України. Отже, вартісні межі для закупівель не переглядались вже 7 років. І це не відповідає європейській практиці закупівель.

«Наприклад, сьогодні бюджетні установи зобов'язані проводити конкурс (спрощену закупівлю)
починаючи від 50 тисяч гривень. Часто витрати на адміністрування цього процесу перевищують ту потенційну мізерну економію. У підсумку закупівельники втрачають безцінний час впусту, адже займаються непотрібною рутинною роботою і формуванням обтяжливих звітів. 

З іншого боку, досить часто учасники не бажали приходити на конкурси вартістю 50, 60 чи 80 тис. грн. Ти збираєш купу паперів для участі, завантажуєш їх у електронну систему, платиш майданчику за участь... І це все без жодної гарантії перемоги на мізерно малу суму. На виході результативність нульова. Тому прийняття законопроекту спростить роботу як замовникам, так і учасникам процедур закупівель», – підкреслює Микола Силенко.

Нагадуємо, голови громад Чернігівщини – члени Асоціації міст України неодноразово звертались до
вищих посадових осіб держави з пропозицією переглянути вартісні межі для акупівель. Тож АМУ сподівається, що законопроєкт №7624 буде прийнято якнайшвидше.

Чернігівське РВ АМУОфіс реформ у Чернігівській області

05 серпня 2022
back