back

ПРО ПОРЯДОК ВИДАЛЕННЯ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ В МІСТІ

Чимало жителів міста звертаються до міської ради з проханням надати дозвіл на видалення аварійних дерев. Хочемо повідомити, що для отримання такого дозволу існує певна процедура, яку слід витримати, для того, щоб видалення провести законно.

Так видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах проводиться згідно відповідного Порядку, який затверджено постановою КМУ №1045 від 01.08.2006 року, який і визначає процедуру. Видалення зелених насаджень проводиться тільки в таких випадках:

  • будівництва об'єкта архітектури на підставі документів, визначених частиною першою статті  34 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”;

  • знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самосійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більш як 5 сантиметрів;

  • ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту;

  • відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, що затіняється деревами;

  • проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі, на трансформаторній підстанції і розподільному пункті системи енергопостачання, мережі водо-, теплопостачання та водовідведення, телекомунікаційній і кабельній електромережі;

  • досягнення деревом вікової межі;

  • провадження господарської діяльності на території розсадників з вирощування декоративних дерев та кущів;

  • ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації.


Видалення зелених насаджень на території міста Мена здійснюється за рішенням виконавчого комітету Менської міської ради, або на підставі одного з документів, визначених частиною першою статті 34 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, до прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів .

Для того щоб виконавчий комітет прийняв рішення про надання дозволу на видалення зелених насаджень, юридична чи фізична особа повинна подати відповідну заяву до міської ради. Комісія, яка створена для визначення стану зелених насаджень, визначає їх стан, і надає відповідні рекомендації виконавчому комітету, для прийняття рішення. На основі акту комісії виконавчий комітет приймає відповідне рішення, Перед тим, як проводити видалення зелених насаджень. заявнику слід ОБОВ'ЯЗКОВО отримати в міській раді Ордер на видалення.

Слід зазначити, що в пункті 10 Порядку зазначено, що видалення зелених насаджень на земельній ділянці, яка перебуває у приватній власності, та на присадибній ділянці здійснюється за рішенням власника земельної ділянки.


Знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев, чагарників, газонів, квітників та інших об'єктів озеленення в населених пунктах, невжиття заходів для їх охорони, а також самовільне перенесення в інші місця під час забудови окремих ділянок, зайнятих об'єктами озеленення, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 170 до 510 грн. і на посадових осіб або фізичних осіб - підприємців - від 510 грн. до 850 грн. . Окрім адміністративної відповідальності винна особа відшкодує завдану матеріальну шкоду. Розмір завданої матеріальної шкоди визначається згідно з Таксами для обчислення розміру шкоди, заподіяної підприємствами, установами, організаціями та громадянами зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів, затвердженими Постановою КМУ № 559 від 08.04.99 року, і є значно більшою від розміру адміністративного штрафу.

 

21 березня 2015
back