back

ЯК ДІЯТИ З ЛИСТКОМ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ З ПОЗНАЧКОЮ «АЛКОГОЛЬНЕ СП’ЯНІННЯ»

Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування, гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорони життя та здоров'я визначені Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV . Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 23 Закону № 1105 допомога по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності не надається у зв'язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння або дій, пов'язаних з таким сп'янінням. Тобто відмова в призначенні матеріального забезпечення буде обґрунтованою лише у випадку, коли між вживанням алкоголю та отриманою травмою чи захворюванням існує прямий причинно-наслідковий зв'язок.

Згідно з частиною 3 статті 30 Закону № 1105, рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг приймається комісією із соціального страхування, що створюється на підприємстві, в установі, організації. Комісія із соціального страхування здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення, приймає рішення про відмову в його призначенні, про припинення виплати матеріального забезпечення , розглядає підставу й правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг. Таким чином, якщо застрахована особа надала для призначення допомоги листок непрацездатності з позначкою «алкогольне сп'яніння», комісія із соціального страхування підприємства, установи, організації повинна вжити необхідних заходів для з'ясування причин і обставин, за якими ця особа отримала травму або захворювання, що призвело до його тимчасової непрацездатності, та встановити наявність причинного зв'язку травми з вживанням алкоголю. Якщо такий зв'язок встановлено, комісія приймає рішення про відмову в наданні допомоги. У випадку, коли травма не пов'язана з вживанням алкоголю, допомога надається на загальних підставах. У даному випадку комісії із соціального страхування підприємства, установи, організації доцільно долучати у вигляді додатку до протоколу засідання комісії відповідні пояснення.

У разі виникнення запитань звертатися за адресами: м. Мена, вул. Троїцька, 5А або за телефонами 2-14-08 та 2-14-48; смт Сосниця, вул. Виноградського, 12А  або за телефоном  2-76-32.

 

Менська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності


 
05 жовтня 2015
back