back

21 вересня - День відмови від насильства і припинення вогню – День миру



В усіх куточках Землі з ініціативи ООН 21 вересня відзначається Міжнародний день миру. Започатковано таку традицію у 2002 році, коли на Генеральній Асамблеї ООН була прийнята відповідна резолюція про встановлення дати святкування. Така ініціатива підтримана і в Україні. Указом Президента №100/2002 від 5 лютого 2002 року встановлено День миру, який прийнято відзначати щорічно 21 вересня.

Мир - головна цінність для будь-якої людини. Захищати його ідеали, зміцнювати дружні відносини між державами, спільними зусиллями працювати для досягнення миру в усьому світі - основні принципи, якими керувалася ООН, заснувавши це свято.

День миру був заснований 30 листопада 1981 року і протягом 20 років відзначався в день відкриття сесії ООН кожен третій вівторок вересня. У 2001 році була прийнята резолюція про проведення Міжнародного дня миру щорічно 21 вересня. ООН проголосила свято днем ​​відмови від насильства і припинення військових дій в усьому світі. День миру 2017 актуальний як ніколи, адже сучасне суспільство страждає від міжнаціональних конфліктів, війн, терактів, екологічних лих. Організація об'єднаних націй закликає в цей день подумати про ці проблеми і шляхи їх вирішення.

В якості емблеми на 21 вересня, Міжнародний день миру, використовують зображення білого голуба з оливковою гілкою. Її творцем є Пабло Пікассо. Вперше цей символ був представлений на Всесвітньому конгресі прихильників миру, що проходив у Парижі в 1949 році. Зображення виконано за мотивами біблійної легенди про те, що Господь в знак примирення після Великого Потопу надіслав в Ноїв ковчег голубку з гілочкою оливи. Заходи та церемонії до Міжнародного дня миру Для залучення уваги до глобальних проблем людства 21 вересня проводяться спеціальні заходи і акції.

На Генеральній асамблеї ООН в 2015 році всіма країнами-учасницями були одноголосно затверджені 17 основних цілей, яких необхідно досягти для забезпечення миру за наступні 15 років. Головними завданнями є викорінення бідності і голоду, вирішення проблеми нестачі ресурсів, боротьба з хворобами і забрудненням навколишнього середовища, забезпечення соціальної рівності.

У Нью-Йорку на День миру 21 вересня проходить урочиста церемонія. Генеральний секретар ООН вдаряє в дзвін і пропонує хвилиною мовчання вшанувати жертв війн і конфліктів, які віддали свої життя для досягнення миру. Дзвін, встановлений поряд зі штаб-квартирою ООН, подарували організації японці в 1954 році. Він відлитий з монет, зібраних дітьми з 60-ти різних країн.



Міжнародний день миру - заклик до примирення, порозуміння, спільної роботи по зміцненню стабільності, дотримання прав і свобод людини.

"Міжнародний день миру - дає кожному з нас можливість справою довести свою прихильність до миру, ставши поборником цілей в галузі сталого розвитку", - так сказано в щорічному святковому посланні ООН.
Що для України мир ми зрозуміли, коли у 2014 році розпочалися військові дії на Сході України… Ціною власних життів наші воїни зупиняли агресора… Бог уберіг значну територію України від безпосереднього вторгнення, але під навалою «орди» залишається частина територій, окуповано Крим… Багато синів України вже не повернуться…

І саме сьогодні так важливо цінувати мир… З новим наповненням звучить побажання  «Мирного неба над головою!». Пам’ятаймо ціну миру і докладаймо зусилля для його збереження і поширення на всю територію нашої держави.

Згадаймо наших воїнів, які сьогодні дарують можливість жити у воюючій державі, але з мирним небом…

І не забудьмо наших земляків, які вже в іншому світі охороняють наш спокій… Пам’ятаймо їхні імена: Микола Бурлак,  Титаренко Сергій, Олександр Уткін, Максим Андрейченко, Вадим Жеребило, Максим Головатий, Олександр Шумейко,  Олександр Ільчишин …

Цінуймо мир – адже його ціна людські життя!..

20 вересня 2017
back