back

Діє програма безкоштовної професійно-технічної освіти для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни

Навчання здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, які на сьогодні діють у 8 областях України. Там можна пройти як первинну професійну підготовку, так і перепідготовку чи підвищення кваліфікації.

На вибір -  95 ліцензованих професій та 365 освітніх програмам. Бажаючі навчатися самостійно обирають їх з Переліку, який розміщено на сайті Державного центру зайнятості за посиланням .

Серед професій, які пропонуються – токар, фрезерувальник, електрозварник, слюсар-ремонтник, водій, муляр, штукатур, лицювальник-плиточник, монтажник гіпсокартонних конструкцій, верстатник, оператор верстатів з програмним керуванням, налагоджувальник верстатів тощо. Є й рідкісні – коваль, бляхар, бондар, бджоляр, рибовод, виноградар, вишивальник тощо.

Важливо й те, що громадянам, які навчатимуться не за місцем проживання, а також, які супроводжуватимуть особу з інвалідністю внаслідок війни І групи, передбачено компенсацію витрат на проїзд до місця навчання та у зворотньому напрямку, а також надання місця проживання на період навчання.

Новими освітніми можливостями для ветеранів скористався і наш земляк - Павло Самойленко, який мешкає у Корюківці. Він за освітою бармен, після повернення з війни працює у військкоматі. Одночасно дистанційно проходить перепідготовку за професією оператор з обробки інформації та програмного забезпечення у Рівненському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Практичні навики здобуватиме також за місцем проживання. Таким чином, за півроку чоловік отримає нову професію і підвищить свою конкурентоспроможність на ринку праці.

Більше про послугу читайте за посиланням.

Виникли запитання? Фахівці служби зайнятості завжди на зв’язку – скористайтесь нашим каналом онлайн-підтримки в Telegram .

28 листопада 2023
back