back

«Чернігівгаз Збут»: заборгованість населення зросла, і перевищує 680 мільйонів гривень

Впродовж грудня 2021 – січня 2022 року побутові споживачі ТОВ «Чернігівгаз Збут», що працює під брендом «ТВІЙ ГАЗЗБУТ», збільшили заборгованість за спожитий газ більше, ніж на 200 мільйонів гривень. Наразі, загальний борг населення перед компанією перевищив 680 мільйонів.

В січні загальний рівень розрахунків населення за блакитне паливо склав лише 78,7%. Найменше сплатили жителі Бобровиччини 70,4 %, найбільше — Варвинщини 83,8 %. В компанії зазначають, що збільшення кількості клієнтів, які мають заборгованість в зимовий період — закономірність, яка значно ускладнює процес закупівлі газу.

«Чимала кількість клієнтів сплачує за використаний газ лише частково, і розраховується з боргами протягом міжопалювального періоду. Таким споживачам наші менеджери, як правило пропонують укласти договір реструктуризації боргу, щоб погашення «прострочки» пройшло якомога легше. Втім, є категорія клієнтів, які систематично не платять за використане паливо, накопичуючи борги десятками тисяч. Що значно ускладнює процес розрахунків із оптовим продавцем за придбаний для потреб населення газ», — зазначив директор ТОВ «Чернігівгаз Збут» В’ячеслав Зозуль.

Щомісяця фахівці ТОВ «Чернігівгаз Збут» через Viber- та SMS-розсилку або листами-попередженнями нагадують споживачам про способи та строки погашення проблемної заборгованості. В разі систематичного ігнорування клієнтами цих повідомлень, компанія звертається до суду. Так, впродовж 2021 року до суду було подано понад 1000 справ боржників на суму 6,4 млн грн. Наразі, до передачі в суд готуються ще 188 справ.

Якщо стягнення боргу відбувається на підставі рішення суду, сума заборгованості зросте мінімум на вартість судового збору, який з січня поточного року складає 2480 грн. До цієї суми може додатися ще й вартість виконавчого провадження, в разі передачі його до виконавчої служби.

«Чернігівгаз Збут» закликає споживачів не доводити до судової тяганини та заходів примусового стягнення заборгованості, і розрахуватися за газ у встановлені терміни. У разі ж наявності боргу, звернутися для укладення договору реструктуризації в будь-яке з 14 представництв компанії, що розташовані на Чернігівщині.

Перелік всіх точок контакту розміщений на сайті постачальника в розділі «Контакти» (https://cngaszbut.com.ua/contacts). Консультацію щодо врегулювання заборгованості можна отримати в Контакт-центрі за номером телефону (0462) 616–304, або скориставшись формою зворотного зв’язку на сайті ТОВ «Чернігівгаз Збут» (https://cngaszbut.com.ua/forma-zvazku).

Нагадаємо, що найбезпечніший варіант сплачувати за газ у період підвищеної епідемічної небезпеки — онлайн-сервіси:

16 лютого 2022
back