back

До відома жителів громади

Якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки.

 

Повідомляємо, що відповідно до статті 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» встановлено, у разі якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки.

Така невитребувана земельна частка (пай) після формування її у земельну ділянку за рішенням міської ради (у разі необхідності формування) за заявою відповідної ради на підставі рішення суду передається у комунальну власність територіальної громади, на території якої вона розташована, у порядку визнання майна безхазяйним.

  Що робити, аби реалізувати свої права власника СЕРТИФІКАТА на право на земельну частку (пай) та оформити право власності на землю.

 

  1. Подати до відділу «Центр надання адміністративних послуг» Менської міської ради заяву про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та отримати рішення Менської міської ради.

Документи, що додаються до заяви:

  • що посвідчують право на земельну частку (пай): сертифікат на право на земельну частку (пай), свідоцтво про право на спадщину, що посвідчують право на земельну частку (пай), рішення суду про визнання права на земельну частку (пай);

 копія паспорта та ідентифікаційного коду.

  1. Звернутись до землевпорядної організації, щоб розробити документацію із землеустрою та встановлення меж земельної ділянки.
  2. Звернутись до відділу «Центр надання адміністративних послуг» Менської міської ради з заявою про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та отримати рішення Менської міської ради:

Документи, що додаються до заяви:

Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) (оригінал).

  1. Звернення до відділу «Центр надання адміністративних послуг» Менської міської ради для проведення державної реєстрації права власності на сформовані земельні ділянки.

Результат – витяг з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності на земельну ділянку.

  Додатково інформуємо, якщо ж право на земельну частку (пай) і відповідний СЕРТИФІКАТ належить померлій особі, таке право необхідно спочатку успадкувати. В такому разі найкраща порада – це звернення із відповідним сертифікатом та свідоцтвом про смерть власника сертифікату до нотаріуса для отримання повної та всебічної консультації щодо порядку спадкування та отримання свідоцтва про право на спадщину на земельну частку (пай).

Із таким свідоцтвом та сертифікатом спадкоємець повинен звернутись до ради, на території якої розташована земельна частка (пай), та виконати дії, які вказані вище у наведеному алгоритмі.

Якщо у Вас або у ваших родичів на руках СЕРТИФІКАТ на право на земельну частку (пай), радимо не зволікати з оформленням права власності на земельні ділянки!

06 березня 2024
back